5. GELENEKSEL FUTBOL TURNUVAMIZ COŞKULU FİNAL MAÇIYLA SONUÇLANDI
04 Haziran 2016, Cumartesi

Sağlık-Sen Adana Şubesi olarak geleneksel olarak düzenlediğimiz futbol turnuvasını bu yıl sağlıkta yaşanan şiddet olaylarına karşı farkındalık oluşturmak adına “SAĞLIKTA ŞİDDETE HAYIR” teması ile Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile birlikte düzenledik. Başlayış vuruşunu bir ay önce yaptığımız turnuvanın finalini ve kupa törenini Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr.Ahmet Kürşat ARIKAN, İl Sağlık Müdürümüze vekâleten Müdür Yardımcımız Dr. Reyhan MAZI, Halk Sağlığı Müdürü Dr.K.Çağlar ÇATAK ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris DAL’ın  teşrifleri ile gerçekleştirdik.

 Sağlıkta birlik ve beraberliği sağlayarak sağlık çalışanlarını kaynaştırmak adına turnuvayı her yıl düzenliyoruz. Bu tür sosyal etkinlikler ile çalışanlarımızı yoğun iş ortamının stresinden uzaklaştırarak farklı kurumlarda çalışan sağlık personelimizi bir araya getirerek hem tanışmalarını hem de kaynaşmalarını sağlıyoruz. Biz Sağlık-Sen ailesi olarak sosyal alanda insani merkeze alarak vatandaş memnuniyetinin en üst düzeyde olduğu birlik ve beraberlik içinde yaşanan huzurlu bir ortam için toplumun yararına olacak her türlü eylemde varız. Bu tür sosyal etkinliklerde verilen mesajlarla gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak için aynı zamanda farkındalık oluşturuyoruz.

18 takımla başladığımız turnuvada iki güzide hastanemiz Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi ve Kozan Devlet Hastanesi futbol takımlarının karşı karşıya geldiği dostluk havasında geçen coşkulu final maçında Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi futbol takımı turnuvayı şampiyonlukla tamamlamıştır. Turnuva sahasını tahsis eden İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ahmet ÖZER’e, turnuvayı ortaklaşa düzenlememize katkılarından dolayı Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr.Ahmet Kürşat ARIKAN’a, turnuva finaline katılan idarecilerimize, turnuvaya katılan tüm takımlara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

                                                                                                                                         Recep KURUM

                                                                                                                             Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı

 


FOTO GALERİ  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo